Cilt Bakımı

nilgun-senturk-111Hydrapeel veya Aqua Peel nedir?

Yeni nesil cilt bakımı ile kırışıklıklar, akneler ve gözeneklerinizden kısa sürede kurtulmak artık mümkün.

Aquapeel uygulaması; su basıncı ve vakum gücü kullanılarak medikal bir cilt bakımı sağlar. Bu işlem ile cildin kontrolsüz bir hasar görmesini engelleyerek derinlemesine bir temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak amaçlanmaktadır. Aqua Peel’in özel olarak tasarlanmış ucu dönerek cildinizde biriken ölü hücre, sebum, siyah nokta ve diğer yabancı maddeleri cildinizden uzaklaştırır.

Aquapeel ile cilt bakımında cildin temizlendikten sonra ozonlu buhara tutulur. Sonrasında Aquapeel cihazı devreye girer. Bu cihazda basınç ve vakum bir arada kullanılır. Aşama aşama ciltte istenilen etkiye göre hazır solusyonlar basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir. Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının temizlenmesi sağlanır.

peeling-nilgun-senturk

  1. Adımda; Temizleme & Peeling (AquaAHA) içeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon  Aqua Peel ile cildin ihtiyacına göre 5-­10 dakika uygulanır. Bu işlem sayesinde ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılması sağlanır.
  2. Adımda; Ekstraksiyon (AquaSA): içeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilik Asit) solüsyon Aqua Peel ile cildin ihtiyacına göre 5­-10 dakika uygulanır. Bu işlem ile salisilik asit cildin alt katmanlarına kadar emilir ve cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır
  3. aAdım; Hidrosyon & Beslenme (AquaMS): Yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu MS solüsyon ile Aqua Peel, cildin yatışmasını ve bol nem almasını sağlar.

İşlem sonucundaaqua-peeling-nilgun-senturk

  • Gözle görülür kırışıklıklar, pigmentasyonlar, akneler ve daha fazlasının giderilmesi sağlanır
  • Tıkalı gözeneklerin ve pürüzler düzelir
  • Tek seferde temizleme, peeling, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan uygulanması sağlanır
  • Çok kısa bir sürede cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.
  • Cerrahi olmayan, enjektörsüz işlem uygulandığından rahatsızlık vermez.
  • 4 hafta ara ile uygulanması önerilir

 

Size bir telefon kadar yakınız. Bilgi için bize ulaşın

 

Prof. Dr. Nilgün Şentürk