Karbon peeling

KARBON PEELİNG

Karbon peeling özellikle cilt lekelerinin giderilmesi, ciltteki gözenekleri küçültüp, cildi aydınlatan ve sıkılaştırma gücü ile gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Lazerle uygulanan cilt gençleştirme yöntemi olarak da bilinir. Uygulama sonrasında cilt daha parlak görünüme sahip olur ve cildin gençleşmesi sağlanır. Tüm bunların yarı sıra açık renkteki tüylerinde de yok edilmesinde oldukça etkili bir uygulamadır.

DİĞER YÖNTEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

Lazerle yüz germe, yüz gençleştirme işlemlerinden bir diğeri olarak bildiğiniz Fraksiyonel Lazer işleminden farkı; Fraksiyonel lazer işleminde deriyi soyarak tedavi etme işlemi vardır. Lazerle uygulanan karbon peeling işleminde yara ve kabuklanma görülmeden cildi gençleştiren yöntemdir.

KARBON PEELİNG İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

Karbon peeling yöntemi lazer ile uygulanmaktadır . . Karbon peeling uygulama öncesinde cilt derinlemesine temizlenir. Cilt temizliği yapıldıktan sonra özel olarak üretilen karbon kremi tüm yüze uygulanır ve bekletilir. Bu beklenen süre içerisinde cilt gözenekleri solüsyonu emer. Uygulama ciltte renk artışını sağlar, cilt gözeneklerindeki renk maddeleri sayesinde lazer uygulamasının etkisi daha da fazla görülebilmektedir. Cilde uygulanan lazer cilt gözeneklerinde kollajeni artırır ve yapılan bu uygulama ile cilt kendini yenilerken gözeneklerde de küçülmeler görülür. Böylelikle cilt lekelerinin renginin de açılması sağlanmış olur.

KARBON PEELİNG SEANS SÜRESİ

Karbon peeling işlemi yaklaşık 15 -20 dk. sürmektedir. Kişi günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilecektir.

KARBON PEELİNG UYGULAMASINDA AĞRI-ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Karbon Peeling işleminde herhangi ağrı ve acı hissedilmez. Yalnızca işlem sırasında hafif batmalar hissedilebilir.

KARBON PEELİNG İŞLEMİNİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Karbon Peeling uygulamasının, İlk uygulama sonrasında cildin hassasiyetine bağlı olarak hafif pembeleşme dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

KARBON PEELİNG UYGULAMASINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Karbon Peeling uygulaması, cilt lekeleri olan, akne izleri olan, gözeneklerini sıkılaştırmak ve lekesiz aydınlık bir cilt isteyen herkesin cildine uygulanabilir.

VAR MIDIR?

Karbon Peeling uygulamasının, İlk uygulama sonrasında cildin hassasiyetine bağlı olarak hafif pembeleşme dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

KARBON PEELİNG UYGULAMASINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Karbon Peeling uygulaması, cilt lekeleri, akne izleri, gözenek sıkılaştırma ve lekesiz aydınlık bir cilt isteyen herkesin cildine uygulanabilir. Karbon peeling uygulaması yaş veya cinsiyet ayrımı yoktur. Cildindeki lekelerden şikayeti olan, cildinin daha gençleşmesini isteyen, cilt matlığı sorunu yaşayan, kırışıklıklarından şikayetçi olan, cildinin sarkmasından hoşnutsuz olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.