KİMYASAL PEELİNG NEDİR?

Cildin belirli derinlikte kontrollü olarak soyulması ve zemindeki daha genç, parlak tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir. Hafif kırışıklıkların ve cilt lekelerinin, yaşlılık izlerinin ve kuruluğun giderilmesi amacı ile meyve asitleri kullanılarak yapılır. Uygulama günlük yaşamdan alıkoymaz.

 Nerelerde kullanılır?

  • Yüzdeki ince çizgileri azaltmada
  •  Güneşe bağlı oluşan yaşlanma izlerinin azaltılmasında
  • Akne ve akne izlerinin tedavisinde
  • Gebelik ve diğer nedenlerle oluşan lekelerin tedavisinde
  • Ciltteki gözeneklerin azaltılmasında
  • Cildi canlandırma, mat görünümü düzeltmede

 Kimyasal Peeling nasıl uygulanır?

Cildin ihtiyacına göre 10-15 gün ara ile 6-15 seans uygulanır. Seanslar arasında özel tamamlayıcı ürünler kullanmak başarıyı artırır.  İşlem acısızdır ve 15-20 dk sürer. Hafif kaşıntı ve yanma hissedilebilir. Peeling sadece sonbahar, kış, ilkbahar başlangıcı arasında uygulanır ve seans aralarında mutlaka güneşten korunmak gerekir Kimyasal peeling muayenehane ortamında uygulanabilir. Ameliyathane şartları gerektirmez. Yüzeysel peeling uygulamaları esnasında sadece hafif bir batma duygusu yaratmaktadır. Anestezi gerektirmez.

 Kimyasal Peeling Nasıl Etki Eder?

Yaş ve güneş hasarı ile derinin orta tabakasında elastin ve kollagen liflerde kayıplar ve bozulmalar olur. Sonuçta da ince çizgilenme, kırışıklık, lekelenme, yağ- nem dengesizlikleri ve nem kayıpları meydana gelir. Kimyasal peeling ile üstteki hasarlı tabaka kaldırıldığı gibi bir taraftan da dermisteki elastin ve kollagen liflerin de artışı sağlanır. Böylece alttaki hasar görmemiş, parlak ve nemden zengin olan tabaka ortaya çıkarılmış olur.